Головна » 2014 » Вересень » 3 » Як накопичити гроші на купівлю житла?
19:18

Як накопичити гроші на купівлю житла?

Як накопичити гроші? Як швидко накопичити гроші? З цим питанням досить часто зустрічаються ті, хто хоче накопичити на квартиру. Адже у великих містах квартира коштує дорого і накопичення навіть на початковий внесок по іпотеці або доплату на обмін, являє собою досить тривалу задачу.
       Як вирішити цю задачу накопичення грошей, в даному випадку на квартиру? Коли таке питання встає, то можна часто чути від тих, хто жодного разу ні на одну з великих речей не накопичив, думка про те, що або потрібна величезна сила волі (якої у нього немає, але про те, як розвинути силу волі), або що при його заробітній платі неможливо накопичити значних грошей. Ну може бути колись потім, коли заробітну плату підвищать (діти виростуть, розберуся з меблями та одягом), то гроші можна буде накопичити.
       Ці відмовки в принципі корисні для того, щоб не було відчуття провини. Адже можна сказати самому собі та іншим, що ось вони є зовнішні обставини, які не дозволяють накопичити на квартиру. Однак це ніяк не допомагає з власним завданням накопичення.
         Свого часу, замість того, щоб обмірковувати питання як накопичити гроші, так само в розмові із самим собою та з іншими людьми, досить успішно можна переконатися в тому, що накопичити на квартиру при середній заробітній платі неможливо.
І все було б добре, але по-перше, життєві обставини можуть сильно тиснути і створювати сильний дискомфорт через те, що квартира, де людина проживає може бути перенаселеною. Підтвердженням цього може бути одна історія. Одного разу зустрівши знайомих, які розповіли мені, що за 2,5 року вони накопичили на невелику кімнату. (Тоді ще не було можливості взяти іпотечний кредит) Тобто вони показали мені, що накопичити на нерухомість, навіть на той момент невелику кімнату, в розумні терміни і при середній заробітній платі можливо.
         Тоді я почав збирати. Але накопичення на квартиру, як показала практика, вимагає не стільки сили волі, скільки, по-перше, розуміння того, що можливе накопичення в розумні терміни, а по-друге, певною технологією накопичення.
         Головне тут - це зменшити мету до самого можливого мінімуму. Наприклад, ви хочете жити в котеджі, який коштує близько півмільйона доларів. Така мета, скільки її не візуалізується, для людини з середньою заробітною платою зовсім і не мета, а засіб придушення його психіки і навіювання комплексів. І чим більше ви будете візуалізувати цю мету, тим більше у вас буде цих самих комплексів і пригнічення психіки.
         Тому моя вам порада. Ставте мінімально можливу мету. Якщо у вас взагалі нічого немає, то це може бути кімната або маленька квартира на околиці міста (за містом) в кредит. Якщо вже щось є, то допустимо обмін однокімнатної на двокімнатну або трикімнатну квартиру.
         Не лякайтеся того, що ця мета маленька і не до кінця вирішує ваші проблеми з житлом. По-перше, якщо справа з накопиченням грошей піде добре, то ніхто не заважає вам збільшити мета і допустимо замість маленької кімнати купити двокімнатну квартиру. По-друге, сприймайте вашу мету не як остаточну, а як крок до мети. Досягти мети відразу буває дуже складно. Найчастіше, якщо мета велика, то її обов'язково потрібно розбивати на якісь етапи. Набагато простіше спочатку купити кімнату або невелику квартиру в кредит, а потім обміняти її на 2-3 кімнатну квартиру, чим відразу збирати на велику квартиру. Разом, розповів про те, як повірити в те, що накопичення можливо. Тепер власне до технології накопичення. Перше. У вас повинні бути конкретні цифри перед очима. Це одна з найважливіших умов. Адже подумайте самі, накопичення грошей - це не біг на коротку дистанцію, де досить силового ривка, ентузіазму чи ще чогось. Зовсім недостатньо прочитати якусь статтю, почути якусь людину і надихнувшись згорнути гору.
         Ні, все навпаки. Накопичення, навіть відносно швидке - це мінімум один рік, а частіше 2-3 роки. Щоб стільки часу підтримувати свій ентузіазм, у вас повинні бути якісь інструменти.
          Один з найголовніших інструментів для цього - це конкретні цифри. Дізнайтеся ці цифри, приміряйте до себе.
          Наприклад, ви хочете накопичити на початковий внесок для купівлі квартири в кредит. Тоді дізнайтеся скільки становить вартість квартири, яку ви хочете купити, скільки в відсотках складає початковий внесок і додаткові витрати (витрати банку і агентства нерухомості), і тоді перед вами конкретна цифра.
        Ви можете змінювати вартість квартири, ви можете шукати інші умови, де буде, припустимо, менше первинний внесок у банку, ви можете збирати не так на початковий внесок по кредиту, а на обмін квартири або чисту продаж, але в будь-якому випадку у вас повинні бути перед собою цифри.
         Це здається природним, але досить багато людей не дотримуються цієї елементарної вимоги. Вони приблизно знають, скільки коштує нерухомість, приблизно знають, скільки буде початковий внесок і дуже приблизно знають, скільки потрібно для доплати на квартиру. Але знати приблизно - цього мало. Вам потрібна конкретна цифра. Дізнайтеся її і запишіть як цифру, так і те, з чого вона складається. Друге - ведіть звітність по накопиченню.
         Десь читав, зараз вже не пам'ятаю де, що одним з найефективніших засобів для зниження ваги для жінок є навіть не якась унікальна дієта або спортивні вправи, а купівля ваги і сантиметра, щоденне зважування та заміри проблемних областей з надлишком жиру.
       У нашому випадку все те ж саме. Один з найефективніших засобів для накопичення грошей - це постійне записування та відстеження того, скільки грошей ви отримали, скільки відклали і загальну суму, яку ви відклали. Тобто нам потрібно всього три цифри для того, щоб розуміти рухаємося ми до мети чи ні. Ці ж три цифри виступають найсильнішим мотиватором для продовження та найсильнішою відповіддю на питання «Як накопичити гроші». Разом, перша цифра - це дохід. Я думаю, що отримання цієї цифри не повинно викликати у вас значних складнощів. Але в будь-якому випадку потрібно кожен місяць записувати ваш дохід, особливо якщо він змінюється від місяця до місяця. Друга цифра - це сума, яку ви відклали. Тут так само все досить зрозуміло. Візьміть вашу виписку з банківського рахунку, де ви зберігаєте що відкладаються гроші і перегляньте всі записи про те, скільки ви відклали за конкретний місяць грошей. Запишіть цю цифру.
           Сподіваюся так само, що ви відкладаєте гроші саме на банківський рахунок, а не зберігайте їх вдома. Адже зберігати гроші вдома і не витратити їх - це складне завдання, яке швидше за все буде вам непосильним. Навіть не думайте, що ви зможете відкладати гроші вдома в ящичок. Негайно відкривайте рахунок у банку і відкладайте гроші на рахунок. Третя цифра - це загальна сума накопичення. Як ви розумієте - ця загальна сума, яку ви накопичили за всі місяці відкладання. Сюди ж потрібно приплюсувати відсотки, які нараховує вам банк.
         Одне з найголовніших. Всі ці цифри повинні бути саме виписані і бути перед очима. Деякі люди знаходять відмовки в тому, що будь-яку з цих цифр можна легко подивитися при необхідності.
        Але справа не в тому, що можна подивитися на якісь цифри. Справа в тому, що постійне переосмислення цих цифр створює у вашій підсвідомості найсильнішу мотивацію. А для того, щоб можна було сконцентруватися на цифрах, потрібно всі їх мати постійно перед очима, а не десь шукати по різним документам.
         І тепер найголовніше. Заведіть якийсь зошит або блокнот і записуйте в нього всі необхідні цифри, а потім постійно переглядайте. Це одна з найважливіших дій, які ви можете робити для швидкого накопичення грошей. Переглядайте постійно всі ваші цифри.
       Мені складно сказати, яка ще дія може в рази полегшити вам накопичення грошей. Адже переосмислення цифр - це той секрет, за допомогою якого були накопичені найзначніші гроші.
      Звичайно, переконання батьків, навіяні в дитинстві і їх позитивний приклад накопичення грошей, може виявитися ще більш потужним засобом. Але це в тому випадку, якщо такий приклад насправді був. А якщо такого прикладу перед очима не було? А якщо навіть був найгірший приклад, коли батьки витрачали всі гроші до копійки, постійно займали до зарплати і не могли купити ні одну велику річ?
       Тоді вам на допомогу прийде це прийом концентрування всіх цифр в одному місці, наприклад блокноті і постійне переосмислення цих цифр. Як часто потрібно переглядати цифри?
        З одного боку, чим частіше, тим краще. Але з іншого боку, не треба себе надмірно змушувати.
      На самому початку вам буде потрібно кілька днів, щоб зібрати всі необхідні цифри і провести розрахунки, щоб прийти до того, скільки вам потрібно накопичити. А потім мінімум раз на місяць ви повинні переглядати блокнот, щоб записати те, скільки ви відклали і загальну суму. На самому початку я рекомендую вам переглядати цифри один раз на тиждень або навіть рідше.
          Звичайно, не тільки переглядайте, а й аналізуйте. Можливо, що ціни на квартири змінилися, можливо, що початковий внесок став не 30%, а 20, можливо, що сталися ще якісь зміни, оцініть їх.
     Можете підрахувати, скільки вам залишилося місяців до цілі з урахуванням вашої швидкості руху. Під час переосмислення блокнота можете обміркувати ваші ідеї про те, як зменшити час накопичення. Наприклад, обміркуйте ваші ідеї про те, як можна збільшити хоча б незначно ваші доходи або зменшити витрати.
     Чим далі ви просувається до мети, чим ближче вона стає, тим можна частіше переглядати ваш блокнот. З часом вам вже не потрібно буде змушувати себе вносити всі цифри в блокнот, або принаймні це буде простіше.
         Звичайно, способом ведення цифр та їх перечитуванням не вичерпуються всі методи, що полегшують накопичення грошей. Однак цей метод один з найпотужніших з існуючих. Якщо він вам сподобається, то можливо й інші методи навіть не знадобляться.
          Разом з тим, задача, як накопичити гроші, вирішувана, і методи накопичення вже вигострювалися багатьма людьми. У накопиченні головне - це не сила волі, а переконання в можливості досягнення мети, методика накопичення і звичка до накопичення, яка тренується.

Категорія: Статті про продаж-купівлю квартир | Переглядів: 790 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar